ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Державне Підприємство "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"

Державне агентство лісових ресурсів України інформує про впровадження Автоматизованої системи "Пожежі"

2021-04-01 09:20:45

Державне агентство лісових ресурсів України інформує про впровадження Автоматизованої системи «Пожежі»

Основною метою автоматизованої системи «Пожежі» (далі - АС «Пожежі») є створення єдиної електронної бази даних лісових пожеж, забезпечення ефективної автоматизації процесів внесення та обробки інформації про загоряння в лісових насадженнях, на землях, прилеглих до них, а також відстеження ходу ліквідації пожеж, та доступність цієї системи для громадськості.

Основні завдання та можливості АС «Пожежі»:

• автоматизувати та оптимізувати занесення і передачу інформації про лісові пожежі, ведення обліку лісових пожеж з їх візуалізацією на мапі;

• отримання оперативної інформації про поточний стан, динаміку та тривалість пожеж на підставі даних дистанційного зонування землі;

• оперативне оповіщення про загоряння лісокористувача, органи місцевого самоврядування та територіальні протипожежні формування ДСНС;

• аналіз стану пожежної безпеки на території лісового фонду, прогнозування ситуації та розробка запобіжних заходів для збереження лісових насаджень та матеріальних цінностей.

Кожний пересічний громадянин може зайти за посиланням https://www.fire.ukrforest.com/ або https://www.ukrforest.com, натиснувши на піктограму Проект «Пожежі» та функціональних сторінок: «Реєстр пожежі», «Температурні аномалії», «Карта» і переглянути місце виникнення лісової пожежі на інтерактивній карті.

Натиснувши на посилання «Температурні аномалії» з’явиться реєстр з даними про місця аномального підвищення температури за супутниковими даними (ймовірне виникнення пожежі) на території лісового фонду.

Також можна подивитися місце підвищення температури за супутниковими даними (ймовірне виникнення пожежі) на території лісового фонду на інтерактивній карті. На ній відображається інформація про поточний стан лісової пожежі та хід її ліквідації.

На сторінці «Карта» відображаються наявні картографічні матеріали лісокористувачів, пожежі, зафіксовані супутником або внесені в ручному режимі, класи пожежної небезпеки земельних ділянок лісового фонду тощо.

Функціональні можливості АС «Пожежі» в поєднанні з використанням даних інтерактивної карти, дають можливість виявляти потенційно небезпечні ділянки лісового фонду (виникнення загорянь) на основі аналізу та прогнозування шляхом врахування низки факторів: класів пожежної небезпеки земельних ділянок лісового фонду, класів пожежної небезпеки за умовами погоди, способу очищення лісосік, близькості рекреаційних пунктів та місць відвідування лісів населенням, доріг, розташування протипожежних об’єктів та засобів гасіння лісових пожеж на території постійних лісокористувачів тощо.

Держлісагентство просить надсилати пропозиції і зауваження до роботи АС «Пожежі» на електронну адресу m.sukhin@ukrforest.com .

Просимо дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах України та повідомляти про місця виявлення загорянь в лісових масивах держлісгоспи, інших постійних лісокористувачів, місцеві підрозділи ДСНС, місцеві органи влади за телефонами «гарячої лінії»

Віктор Смаль: завдяки цифровізації лісова галузь стане сучасною та прозорою
На ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" вирощуватимуть 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою в рік
На Прикарпатті розпочався семінар із питань охорони праці для фахівців лісогосподарських підприємств
Підтримуємо пріоритети та цінності ЄС у лісовому господарстві!
Посилюємо українсько-австрійську співпрацю
У Львові відбувся Другий всеукраїнський лісопромисловий форум
Юрій Болоховець: "Голих" Карпат більше не буде!
У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я робітників"
Вшановуємо пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Голова Юрій Болоховець: Лісівник майбутнього - людина з фаховою освітою і достойною зарплатою
Юрій Болоховець: спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж відбудуться в кожній області до кінця квітня
Держлісагентство разом із УкрНДІЛГА модернізує процеси у лісовому господарстві
Результати акції "Озеленення планети": лісівники висадили більше 3 млн дерев за добу
Відбулося онлайн-засідання розширеної колегії Держлісагентства
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок проведення національної інвентаризації лісів
Результати акції "Створюємо ліси разом": висаджено майже 5 млн дерев
Україна взяла участь у 8-й Міністерській конференції щодо захисту лісів Європи
Держлісагентство врегульовує проблемні питання щодо організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини
Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України