ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Державне Підприємство "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"

У лісах України - велике будівництво лісових доріг

2021-02-17 10:49:41

У лісах України - велике будівництво лісових доріг. Майже 100 кілометрів транспортних артерій з'явилось минулоріч. На цей рік у планах лісівників також гостро стоїть питання будівництва лісових артерій.

Як зазначають фахівці Державного агентства лісових ресурсів України, розширення дорожньої мережі в лісовому фонді України сприяє раціональному використанню і відтворенню лісових ресурсів і, відповідно, заподіяння найменшої шкоди ґрунту та лісовому надґрунтовому покриву під час лісозаготівлі.

Крім того, системне будівництво лісових автомобільних доріг відповідає вимогам міждержавних зобов’язань України – «Конвенції про охорону біологічного різноманіття», «Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат», «Конвенції про охорону дикої фауни, флори та природного середовища їх перебування в Європі», якими задекларовано проведення всеосяжної політики для охорони та сталого розвитку регіонів з метою поліпшення якості життя, зміцнення місцевих економік і громад, збереження природних цінностей та культурної спадщини.

Будівництво лісових доріг є проєвропейським вектором розвитку лісового господарства. До прикладу, в країнах Європи будівництво лісових доріг є одним із пріоритетних напрямків роботі. В Латвії густота дорожньої мережі в лісовому фонді на 1000 га лісового фонду становить 10 кілометрів, в Північній Європі – 30, в Німеччині – 36 кілометрів. Однак в Україні мережа лісових автодоріг є недостатньо розвинутою і недостатньо розбудованою, щільність її коливається, залежно від лісорослинної зони (Карпати, Полісся, Лісостеп, Степ) від 3,0 км/1000 га до 13,5 км/1000 га і є неоднорідною в розрізі областей. Щільність транспортної мережі прямо залежить від ґрунтово-гідрологічних умов та рельєфу (гірські масиви, піщані арени, річища, болотисті ділянки). Для прикладу, у гірських лісах Карпатського регіону вона становить 3,5-6,0 км/1000 га, за середнього значення цього показника у гірських лісах Європи – 8,0-33,0 км/1000 га, що у 2-5 разів вище, ніж в Україні.

Аналогічна ситуація і інших регіонах України. За таких умов в українських лісах практично неможливо забезпечити застосування засад сталого ведення лісового господарства. Тож велике будівництво лісових доріг – правильний напрямок лісових господарників.

У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я робітників"
Вшановуємо пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Голова Юрій Болоховець: Лісівник майбутнього - людина з фаховою освітою і достойною зарплатою
Юрій Болоховець: спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж відбудуться в кожній області до кінця квітня
Держлісагентство разом із УкрНДІЛГА модернізує процеси у лісовому господарстві
Результати акції "Озеленення планети": лісівники висадили більше 3 млн дерев за добу
Відбулося онлайн-засідання розширеної колегії Держлісагентства
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок проведення національної інвентаризації лісів
Результати акції "Створюємо ліси разом": висаджено майже 5 млн дерев
Україна взяла участь у 8-й Міністерській конференції щодо захисту лісів Європи
Держлісагентство врегульовує проблемні питання щодо організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини
Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України
Голова Держлісагентства Юрій Болоховець взяв участь у нараді з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року під головуванням Міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського
Важливий напрямок роботи Держлісагентства - спілкування з громадськістю
Голова Держлісагентства Юрій Болоховець відвідав лісництва на Черкащині
Заступник Голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку Віктор Смаль розповів про роботу, яка буде виконуватися найближчим часом
"APS Forest" дає можливість прозоро реалізовувати деревину і забезпечує реальну конкуренцію між споживачами
Державне агентство лісових ресурсів України інформує про впровадження Автоматизованої системи "Пожежі"
Вітаємо з Міжнародним днем лісів