ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Державне Підприємство "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"

Підгодівля мисливських тварин Запорізької області в зимовий час

2021-02-12 15:08:27

Мисливське господарство, є невід’ємною складовою лісового господарства. Зима є періодом справжнього випробування для диких звірів і птахів. У зв’язку із настанням несприятливих погодних умов (низька температура повітря, сніговий покров, утворення насту тощо) дикі тварини можуть зіткнутися з нестачею природних кормів та труднощами щодо їх добування.

Егерською службою та лісовою охороною проводиться рейди по охороні тварин. Підгодовують головним чином копитних звірів, зайців, водоплавну дичину і лишившихся у нас на зиму птахів для того, щоб допомогти їм пережити найбільш важкий час року. Викладення корму проводиться в місцях концентрації тварин, там, де є загроза виснаження запасів природних кормів. Взимку для птахів влаштовують годівниці.

З метою збереження біорізноманіття Бердянського району, а саме підтримка диких тварин у зимовий період, у грудні 2020 р та січні місяці поточного року державним підприємством «Бердянське лісове господарство» було проведено підгодівлю диких тварин шляхом викладення кормів в мисливських угіддях лісгоспу, а саме було викладено 1 тону кукурудзи, 600 кг зерновідходів, 400 кг відходів насіння соняшнику.

Державне підприємство «Запорізьке лісомисливське господарство» продовжує систематичну підгодівлю тварин в мисливських угіддях підприємства, ділянки яких розташовані на території Крутоярівського, Хортицького, Олександрівського та Новомиколаївського лісництв в Запорізькому та Василівському районах. В осіннє-зимовий період 2020-2021 років підприємством викладено 800 кг сіна лугового та близько 2000 кг зерна та зерновідходів.

Основними мисливськими тваринами, які мешкають на території державного підприємства «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» є: козулі, дикі кабани, зайці-русаки, фазани та сірі куріпки. В січні – лютому 2021 року лісовою охороною підприємства було викладено 300 кг зерновідходів.

Державне підприємство «Мелітопольське лісове господарство» підтримує братів нашим менших підгодовував їх взимку. В січні 2021 року, в зв’язку з випаданням снігу та настанням великих морозів, в угіддях мисливських угідь державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство» лісовою охороною здійснювалась підгодівлю диких тварин. Було викладено 607 кг сіна, 365 шт. кормових пучків, 3200 кг зерновідходів.

Державне підприємство «Пологівське лісомисливське господарство» постійно проводить заходи по збереженню місцевої фауни та збільшенню їх чисельності. Лісовою охороною регулярно проводиться викладка різноманітних кормів у спеціально відведених місцях. Лісовою охороною було викладено підгодівлі 300 кг сіна, 9,7 тонн пшениці та 50 кг сорго.

Дикі звірі – це наше загальнодержавне багатство, яке потребує уважного і турботливого ставлення!

У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я робітників"
Вшановуємо пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Голова Юрій Болоховець: Лісівник майбутнього - людина з фаховою освітою і достойною зарплатою
Юрій Болоховець: спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж відбудуться в кожній області до кінця квітня
Держлісагентство разом із УкрНДІЛГА модернізує процеси у лісовому господарстві
Результати акції "Озеленення планети": лісівники висадили більше 3 млн дерев за добу
Відбулося онлайн-засідання розширеної колегії Держлісагентства
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок проведення національної інвентаризації лісів
Результати акції "Створюємо ліси разом": висаджено майже 5 млн дерев
Україна взяла участь у 8-й Міністерській конференції щодо захисту лісів Європи
Держлісагентство врегульовує проблемні питання щодо організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини
Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України
Голова Держлісагентства Юрій Болоховець взяв участь у нараді з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року під головуванням Міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського
Важливий напрямок роботи Держлісагентства - спілкування з громадськістю
Голова Держлісагентства Юрій Болоховець відвідав лісництва на Черкащині
Заступник Голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку Віктор Смаль розповів про роботу, яка буде виконуватися найближчим часом
"APS Forest" дає можливість прозоро реалізовувати деревину і забезпечує реальну конкуренцію між споживачами
Державне агентство лісових ресурсів України інформує про впровадження Автоматизованої системи "Пожежі"
Вітаємо з Міжнародним днем лісів