ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Державне Підприємство "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"

В Україні діє ефективний контроль за заготівлею, транспортуванням та реалізацією деревини

2021-02-10 14:41:56

Державне агентство лісових ресурсів України спільно з ДП «ЛІАЦ» продовжують інформувати громадськість та пресу про запровадження інновацій у лісогосподарській діяльності. Так, в напрямку впровадження є-системи обліку заготовленої деревини, яке дозволяє органам влади та громадськості в будь-який момент отримати інформацію щодо балансу заготовленої та реалізованої деревини по всіх постійних лісокористувачах. Тільки за минулий рік підключено 159 постійних лісокористувачів з 553. А це в свою чергу дало змогу збільшити прозорість ланцюга постачання деревини. Завдяки цьому механізму, на думку експертів, щороку вдається вивести з тіні понад 12% заготовленої деревини.

Крім того в лісових господарствах, які координуються Держлісагентством, запроваджено систему редукціонів з продажу необробленої деревини на власних електронних площадках «АPS Forest» з метою створення прозорого механізму реалізації необробленої деревини.

Варто наголосити, що завдяки інноваційному підходу до роботи, на підприємствах Держлісагентства аналізується якість деревини, що заготовляється та реалізується. Це дає змогу дати оцінку руху деревини на всіх етапах – від моменту заготівлі на верхньому складі до транспортування її до цеху переробки.

Окрім того, в державних лісогосподарських підприємствах працює GPS-моніторинг лісових машин. Основною метою впровадження програмного продукту є створення бази даних про переміщення лісових машин в лісах та на дорогах України. Кожний користувач даної Системи в режимі онлайн зможе відстежити та переглянути транспортування деревини з лісосіки до споживача; переглянути товарно-супровідні документи (ТТН- ліс),пункти початку руху транспортного засобу, його зупинки на маршруті та пункти розвантаження деревини в режимі реального часу на мапі України.

Згідно Указів Президента України, рішень Кабінету Міністрів України, Держлісагентства, Державної митної служби тощо, на ДП «ЛІАЦ» покладено виконання ряду функцій, які унеможливлюють незаконний обіг деревини, в тому числі забезпечення функціонування Єдиної державної системи електронного обліку деревини, передачу інформації про легальність походження деревини до Державної митної служби, ведення Єдиного реєстру Сертифікатів про легальність походження деревини, реалізацію деревини на аукціонних площадках тощо.

У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я робітників"
Вшановуємо пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Голова Юрій Болоховець: Лісівник майбутнього - людина з фаховою освітою і достойною зарплатою
Юрій Болоховець: спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж відбудуться в кожній області до кінця квітня
Держлісагентство разом із УкрНДІЛГА модернізує процеси у лісовому господарстві
Результати акції "Озеленення планети": лісівники висадили більше 3 млн дерев за добу
Відбулося онлайн-засідання розширеної колегії Держлісагентства
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок проведення національної інвентаризації лісів
Результати акції "Створюємо ліси разом": висаджено майже 5 млн дерев
Україна взяла участь у 8-й Міністерській конференції щодо захисту лісів Європи
Держлісагентство врегульовує проблемні питання щодо організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини
Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України
Голова Держлісагентства Юрій Болоховець взяв участь у нараді з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року під головуванням Міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського
Важливий напрямок роботи Держлісагентства - спілкування з громадськістю
Голова Держлісагентства Юрій Болоховець відвідав лісництва на Черкащині
Заступник Голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку Віктор Смаль розповів про роботу, яка буде виконуватися найближчим часом
"APS Forest" дає можливість прозоро реалізовувати деревину і забезпечує реальну конкуренцію між споживачами
Державне агентство лісових ресурсів України інформує про впровадження Автоматизованої системи "Пожежі"
Вітаємо з Міжнародним днем лісів