ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Державне Підприємство "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"

У справах про самовільні порубки деревини на Волині - масштабні обшуки та затримання

2020-05-27 15:06:23

На Волині йде запекла боротьба з дубокрадами. Протягом останніх декількох місяців волинські лісівники спільно з правоохоронцями активно проводили патрулювання лісів, щоб протидіяти незаконним рубкам. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Він розповів, нещодавно один злодій, щоб уникнути відповідальності, коли його затримували «на гарячому» лісівники, підпалив авто з краденими дубами. Провівши розслідування, стало зрозуміло, що діють організовані злочинні групи. Вони добре оснащені зброєю та технікою.

«Учора за допомогою правоохоронців було проведено 24 санкціоновані обшуки у 12 жителів Цумані Ківерцівського району. Вилучені мобільні телефони, холодна та вогнепальна зброя, набої, маски, радіостанції, транспортний засіб та інші речі. Всі дії були у межах кримінальних проваджень. Також провели обшуки на місцевих приватних пилорамах. Виявили та вилучили значну кількість деревини різних порід без документів про походження та без бирок. Відповідно ця деревина не внесена до системи електронного обліку. І паралельно на автодорозі у селі Дерно співробітники поліції затримали мікроавтобус Mercedes, водій якого перевозив зрізаний дуб без жодних документів», - зазначив Андрій Заблоцький.

Голова Держлісагентства підкреслив, що подібна ситуація – яскравий приклад того, чому необхідно терміново ухвалити законодавчі зміни для ефективної боротьби з незаконними рубками.

«Потрібно ввести сувору відповідальність за збут, закупівлю, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини. А запровадження сертифікату про походження лісоматеріалів та виробів з деревини дасть простежуваність і унеможливить виготовлення виробів з незаконної деревини. Відповідні законодавчі зміни вже напрацьовані та передані до Парламенту», - підкреслив він.

За інформацію Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, працівниками державної лісової охорони та поліції докладається максимум зусиль для подолання проблеми незаконної вирубки лісів на Волині. Завдяки злагодженим діям працівників держлісгоспів та на основі їхніх звернень до правоохоронних органів є реальні результати –учора відбулися масштабні затримання у Ківерцівському районі. Як неодноразово повідомлялося, на цій території, де зосереджені дубові насадження, вже тривалий час діють організовані злочинні групи. Як доказ – у результаті обшуків поліцією у підозрюваних було вилучено зброю та інші заборонні знаряддя і засоби, які вони використовують для проведення самовільних порубок та погроз і розправи над лісовою охороною.

Загалом від початку року працівниками державної лісової охорони було зафіксовано 193 випадки незаконної порубки лісу. Загальна сума завданих збитків при цьому становить 2 млн 799 тис грн. Із цієї кількості оформлено протоколами і притягнуто до відповідальності за ст. 65 Кодексу України про адміністративні порушення 166 осіб, сума збитків при цьому становить 1 млн 213 тис. грн. Добровільно відшкодовано 1 мільйон 66 тисяч гривень. Ці кошти надійшли у бюджети місцевих громад. 27 справ, які кваліфікуються за ст. 246 Кримінального кодексу України,передані до правоохоронних органів. Збитки за ними становлять 1 мільйон 586 тисяч гривень. Триває слідство. В осіб, причетних до незаконних порубок лісу, вилучено 11 транспортних засобів,2 з яких спалено самими порушниками.

Лісівники Волині нагадують, що повідомити про підозрілі ситуації можна на цілодобову лінію –(0332) 72 00 54. Або ж безпосередньо на «102».

Віктор Смаль: завдяки цифровізації лісова галузь стане сучасною та прозорою
На ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" вирощуватимуть 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою в рік
На Прикарпатті розпочався семінар із питань охорони праці для фахівців лісогосподарських підприємств
Підтримуємо пріоритети та цінності ЄС у лісовому господарстві!
Посилюємо українсько-австрійську співпрацю
У Львові відбувся Другий всеукраїнський лісопромисловий форум
Юрій Болоховець: "Голих" Карпат більше не буде!
У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я робітників"
Вшановуємо пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Голова Юрій Болоховець: Лісівник майбутнього - людина з фаховою освітою і достойною зарплатою
Юрій Болоховець: спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж відбудуться в кожній області до кінця квітня
Держлісагентство разом із УкрНДІЛГА модернізує процеси у лісовому господарстві
Результати акції "Озеленення планети": лісівники висадили більше 3 млн дерев за добу
Відбулося онлайн-засідання розширеної колегії Держлісагентства
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок проведення національної інвентаризації лісів
Результати акції "Створюємо ліси разом": висаджено майже 5 млн дерев
Україна взяла участь у 8-й Міністерській конференції щодо захисту лісів Європи
Держлісагентство врегульовує проблемні питання щодо організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини
Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України