ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Державне Підприємство "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"

Лісівниці дбайливо доглядають молодий ліс Сокирянщини

2020-05-19 11:24:19

Не зупиняються ні на день роботи у державному підприємстві «Сокирянське лісове господарство», що на Буковині. Після завершення висадки молодих дерев у відкритий ґрунт лісівники взялися за підтримання їх росту. Догляд за молодими насадженнями потребує багато фізичних і фінансових затрат. У перші роки їх просапують, прокошують ручним або механізованим способом. Відтак чи не найважча робота лягає на жіночі плечі. Щороку в березні на підприємство влаштовуються на сезонну роботу близько тридцяти працівниць. При чому, більшість з них виконують такі роботи в лісогосподарстві десятиліттями.

Нині в урочищі «Бабине» на 34 кварталі Кельменецького лісництва бригада з чотирьох працівниць під головуванням Тетяни Бендри щодня просапує минулорічні насадження дуба звичайного. За словами Тетяни Олександрівни, яка вже 23 роки працює в лісництві, робота у них досить відповідальна та важлива. «Мало лише посадити ліс, впродовж багатьох років потрібно дбати про молоді насадження, знищуючи бур’яни, трав’янисту рослинність та поросль малоцінних порід, створюючи сприятливі умови для росту та розвитку рослин» - зазначила вона.

Вміло зрізуючи бур’яни та зайві молоді порослі,лісівниці формують бажаний склад і густоту насаджень, кількісне співвідношення між породами, виділяючи головну. Відтак, працювати потрібно обережно, щоб не пошкодити тендітне стебло сіянця. Завершуючи одну ділянку догляду за молодим лісом, ланка Тетяни Бендри переходить на іншу, і так до самої осені. Крім того, на відповідальності жінок – вирощування сіянців для майбутньої посадки.

На угіддях Івановецького базисного розсадника в цей же час вручну обробляє підрослі сіянці підрозділ під головуванням Тетяни Гуцул. Тетяна Василівна щиро розповідає, що колектив в них дружній і працьовитий. Дівчата завжди підтримують одна одну, допомагають, радять. Причому, найстаранніше працює наймолодша працівниця бригади, яка в порівнянні з іншими нещодавно долучилась до їх складу. Ірина Дудка лише півтора року займається сезонною роботою в лісництві, однак вже може дати фору досвідченим колегам.

У планах ДП «Сокирянське лісове господарство» охопити доглядом у нинішньому році 505 гектарів молодих лісових насаджень. Відтак більше 70 гектарів вже оброблені міцними і в той же час ніжними руками сезонних лісових працівниць.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

Віктор Смаль: завдяки цифровізації лісова галузь стане сучасною та прозорою
На ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" вирощуватимуть 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою в рік
На Прикарпатті розпочався семінар із питань охорони праці для фахівців лісогосподарських підприємств
Підтримуємо пріоритети та цінності ЄС у лісовому господарстві!
Посилюємо українсько-австрійську співпрацю
У Львові відбувся Другий всеукраїнський лісопромисловий форум
Юрій Болоховець: "Голих" Карпат більше не буде!
У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я робітників"
Вшановуємо пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Голова Юрій Болоховець: Лісівник майбутнього - людина з фаховою освітою і достойною зарплатою
Юрій Болоховець: спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж відбудуться в кожній області до кінця квітня
Держлісагентство разом із УкрНДІЛГА модернізує процеси у лісовому господарстві
Результати акції "Озеленення планети": лісівники висадили більше 3 млн дерев за добу
Відбулося онлайн-засідання розширеної колегії Держлісагентства
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок проведення національної інвентаризації лісів
Результати акції "Створюємо ліси разом": висаджено майже 5 млн дерев
Україна взяла участь у 8-й Міністерській конференції щодо захисту лісів Європи
Держлісагентство врегульовує проблемні питання щодо організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини
Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України