ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Державне Підприємство "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"

Лісівники Буковини звершують лісокультурну кампанію

2020-05-05 18:20:21

Зусилля кваліфікованих працівників лісової галузі Буковини направлені на здійснення всіх необхідних весняних заходів та завершення лісокультурної кампанії.

Нинішнього року на території держлісфонду Чернівеччини, за словами начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Василя Гончара, заплановано реалізувати заходи із заліснення на площі 1380 га.

Ще у лютому, завдяки сприятливим погоднім умовам, у держлісгоспах, чиї угіддя розміщені на рівнинній частині області, було розпочато відновлення масивів, на яких у 2019 були проведені суцільні зруби. Тож з 14 державних лісогосподарських підприємств, що входять до сфери регулювання Чернівецького управління, - 12 вже виконали заплановані заходи. Лісонасадження тривають лише у Путильському лісгоспі та Карпатському держспецлісгоспі.

Якщо минулими роками лісівникам активно допомагали члени шкільних лісництв, активісти, то через обмежувальні заходи нині більшості господарствам прийшлось самотужки проводити лісокультурну кампанію, лише у Хотинському та Сокирянському, де ліс почали садити до впровадження карантину, всі бажаючі змогли долучитись до важливої справи.

Крім вчасного насадження молодої порослі, важливим аспектом у відновлення лісу є підготовка якісного посівного матеріалу. Нинішнього року, вперше на Чернівеччині, в Івановецькому розсаднику ДП «Сокирянське лісове господарство» почали опановувати технологію вирощування сіянців з закритою кореневою системою. Така методика забезпечує кращу приживлюваність культур, практично стовідсоткову, адже коріння не травмується під час посадки та дає змогу поміщати у відкритий ґрунт посадковий матеріал впродовж усієї вегетаційної частини року.

Для організації вирощування сіянців з закритою кореневою системою у Сокирянському лісгоспі створили ділянкудорощування, притінюючий павільйон, закупили спеціальні касети для сіянців і штучний полив. Потужність пробної лінії - до 15 тис. сіянців за рік.

«Лісівниками Буковини заходи із заліснення проводяться на всіх без виключень площах, на яких були проведені суцільні лісосіки з метою заготовлення деревини. У порівнянні з минулими роками на Чернівеччині цьогоріч менші площі заліснення, однак це не свідчить, що лісівники не дбають за відновлення масивів, а свідчить про зменшення об’ємів заготівлі лісу», - зазначив начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Гончар.

Слід відмітити ще один показник, який найбільше характерний для лісогосподарської галузі Буковини, – це проведення заготівлі деревини шляхом застосування системи наближених до природи рівномірно поступових рубок. У 2019 році їх частка склала понад 70% від всього обсягу площ рубок головного користування. Проведення рівномірно-поступових рубок дає можливість суттєво зменшити негативний вплив у порівнянні з суцільними рубками на навколишнє середовище, знизити витрати на створення нових насаджень, скоротити терміни вирощування деревостанів, за рахунок світлового приросту збільшити вихід цінних сортиментів, є надійним способом відновлення корінних типів лісу. При чому особливо важливо, що новий ліс створюється посівом насіння місцевого походження і в процесі природного відбору зберігається природне поновлення, найбільш пристосоване до умов місцезростання.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

Віктор Смаль: завдяки цифровізації лісова галузь стане сучасною та прозорою
На ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" вирощуватимуть 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою в рік
На Прикарпатті розпочався семінар із питань охорони праці для фахівців лісогосподарських підприємств
Підтримуємо пріоритети та цінності ЄС у лісовому господарстві!
Посилюємо українсько-австрійську співпрацю
У Львові відбувся Другий всеукраїнський лісопромисловий форум
Юрій Болоховець: "Голих" Карпат більше не буде!
У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я робітників"
Вшановуємо пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Голова Юрій Болоховець: Лісівник майбутнього - людина з фаховою освітою і достойною зарплатою
Юрій Болоховець: спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж відбудуться в кожній області до кінця квітня
Держлісагентство разом із УкрНДІЛГА модернізує процеси у лісовому господарстві
Результати акції "Озеленення планети": лісівники висадили більше 3 млн дерев за добу
Відбулося онлайн-засідання розширеної колегії Держлісагентства
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок проведення національної інвентаризації лісів
Результати акції "Створюємо ліси разом": висаджено майже 5 млн дерев
Україна взяла участь у 8-й Міністерській конференції щодо захисту лісів Європи
Держлісагентство врегульовує проблемні питання щодо організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини
Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України