Закарпатські лісівники захищають ліси від шкідників, хвороб, самовільних рубок та браконьєрства
2019-10-25 12:23:33

Охорона лісів від незаконних рубок перебуває на постійному контролі лісівників державного підприємства «Хустське лісового дослідного господарства», що на Закарпатті. Вже не перший рік рейдові бригади підприємства, створені з працівників державної лісової охорони та спеціалістів апарату управління, цілодобово патрулюють ліси району.

Працівники лісництв, насамперед лісничі, їх помічники, майстри лісу і лісники є службовими особами, які здійснюють щоденний контроль за охороною та збереженням лісів,безпосередньо виявляють лісопорушення та складають відповідні документи для притягнення правопорушників до відповідальності, в т.ч. і до матеріальної. Встановлюють шлагбауми, щоб зменшити обсяг самовільних рубок і вирішило проблему самовільних сміттєзвалищ.

На території ДП «Хустське ЛДГ» розміщенні фото пастки, вони можуть передавати фото, вони можуть передавати фото, і відео на телефон або на електронну пошту в залежності від налаштувань. Розміщення фотопасток постійно змінюється. Вони мають датчики руху, тобто фіксують людину чи транспортний засіб, котрі заходять чи заїжджають до лісу, відразу ж відправляє повідомлення на ту адресу, яка запрограмована. І вже через 2-3 хв., в залежності від якості зв’язку, приходить повідомлення на телефон із зазначенням точної дати і часу.

Фотопастка оснащена інфрачервоною камерою, тож знімання відбувається як вдень, так і вночі. Використовують лісівники фотопастку не лише для виявлення лісопорушників, а й для обліку диких звірів.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ