Зберегти первозданну природу Свалявщини
2019-09-04 14:06:49

Заповідники, національні парки, заказники, природні парки, пам'ятки природи - це основні категорії особливо охоронюваних природних територій на Закарпатті. Вони створені для того, щоб врятувати від загибелі і руйнування залишилися куточки дикої природи. Але значення цієї мережі: вона допомагає зберігати баланс природних екосистем, які формують і підтримують сприятливий для людей середовище проживання. Жива природа дає нам свіже повітря, чисту воду, зберігає родючі ґрунти.

Площа природоохоронних територій Свалявського району становить2226га. До складу природоохоронних територій входять об’єкти - заказники та пам’ятки природи місцевого значення, в т.ч. мінеральні джерела.

За словами директора Свалявського лісгоспу Олександра Дуфінця, основне призначення даних територій – охорона і збереження рідкісних видів флори та цінних угруповань з участю, зокрема, бузку угорського.

Завдяки створенню заказників заповідників («Красна долина», «Пінава», «Приборжавський», «Ждимирський», «Тесаникм) на Свалявщині зберіглися високопродуктивні букові праліси явора, ясеня, бука, ільма та в'яза.

Система особливо охоронюваних природних територій в районі та області продовжує розвиватися - розширюються території існуючих і створюються нові заповідники, національні і природні парки, заказники. У2017році рішенням дев’ятої сесії VII скликання Закарпатської обласної ради оголошено створення трьох об’єктів ПЗФ місцевого значення: заповідне урочище ,«Березниківські праліси» на площі 385,5 га та заповідне урочище «Боржавські праліси» на площі 853,5 га, без вилучення площ від землекористувача – державного підприємства «Свалявське лісове господарство».

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ, фото Ігоря Меліки