Тульчинські лісівники на Вінничині щороку створюють на деградованих землях нові ліси
2019-05-28 16:55:38

Усього, за відомими даними, з 1950 року і до сьогоднішнього дня лісівники державного підприємства «Тульчинське лісомисливське господарство» розширили межі лісових масивів, створивши 8550 га нових лісів на території Тульчинського, Немирівського, Тиврівського, Шаргородського, Томашпільського та Крижопільського адміністративних районів.

Одне з головних завдань лісівників держпідприємств Вінницького ОУЛМГ – це збільшення лісистості рідного краю. На початку 90-х років ліси становили 11% від загальної території Вінницької області, сьогодні - 13,8 %. Однак лісівники мають на меті довести цей показник до 15 і навіть 20 відсотків. У здійснення цієї нелегкої місії щороку вносять свою лепту і тульчинські лісівники.

Створюють нові ліси (захисні насадження) на території Вінницької області лісгоспи власними силами і коштами, на місці малоцінних земель, що вийшли з сільгоспкористування. Це деградовані грунти, пустирі, яруги, балки, крутосхили. Лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» за останні десять років створили майже 400 га нових лісів. Найактивніше останніми роками у передачі земельних ділянок під заліснення є Брацлавська селищна рада Немирівського району та Височанська сільська рада Томашпільського району.

Особливі успіхи у створенні захисних насаджень мають Брацлавське лісництво та Томашпільське лісництво.

На сьогодні виділення та передача територіальними громадами земельних ділянок, виготовлення правовстановлюючих документів на землі - це надзвичайно тривала і дороговартісна процедура. Однак керівництво Тульчинського ЛМГ вдячне Вінницькій обласній державній адміністрації, Вінницькій обласній раді, Томашпільській та Немирівській районним адміністраціям та всім іншим територіальним громадам за сприяння та співпрацю у цьому важливому питанні. Адже держпідприємство має усі ресурси для якнайшвидшого і якісного заліснення рідного краю: це достатня кількість садивного матеріалу, що вирощується у власних теплично-парникових господарстві, це досвід професійних лісівників, поєднаний із сучасними науковими підходами, це матеріально-технічна база. Лісівники готові щороку не лише відновлювати ліси на місцях суцільних зрубів, а й розширювати площу нових лісів.

Створення нових лісів - це важка праця, на зазвичай важких для доступу техніки ділянках (ярах, крутосхилах, заболочених місцевостях). Тульчинські лісівники створюють лісові насадження найчастіше вручну, висаджуючи саджанці чи висіваючи насіння лісових порід. У перші роки захисні насадження, як і молоді насадження державного лісового фонду, отримують усі необхідні догляди. І результат – молоді ліси на місці колишньої пустки. На фото, відзнятих з допомогою квадрокоптера з висоти пташиного польоту, видно чіткі рядочки, доглянуті культури. А також можете оцінити, у яких важкодоступних місцях створюють лісівники захисні насадження (у ярах, балках, заболочених місцевостях, часто - між частинами ріллі, тобто це ділянки, які не оброблялись сільгосптехнікою).

Прес-служба ДП «Тульчинське ЛМГ»