Майбутнє лісу у твоїх руках-2019 на Львівщині: висаджено 3,5 млн дерев, ліквідовано 122 сміттєзвалища, встановлено два рекорди України та багато іншого
2019-04-22 15:27:06

20 квітня, у День довкілля, завершилася Всеукраїнська акція Держлісагентства України «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Завдяки сприятливим погодним умовам на території всіх державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ Акція пройшла активно та відбулось багато заходів з посадки лісу, озеленення та благоустрою територій, а також проведено різноманітні конкурси та ознайомчо-пізнавальні заходи з учнівською молоддю.

Так, учасниками заходів:

ü висаджено лісів на площі понад 830 га, у тому числі більше 120 га за участю представників влади, громадськості, учнівської молоді та ЗМІ;

ü всього висаджено більше 3,5 млн дерев в лісовому фонді;

ü упорядковано паркових територій, скверів, алей на площі 93,2 га;

ü в межах населених пунктів висаджено 9981 дерево та 1820 кущів;

ü створено нових газонів, квітників на площі 0,2 га;

ü ліквідовано 122 стихійних сміттєзвалища;

ü розчищено від сміття 28 км прибережних смуг;

ü розчищено та упорядковано 51 джерело;

ü проведено 168 ознайомчо-пізнавальних заходів та 162 заходи з благоустрою територій;

ü 16 квітня проведено обласний «Конкурс на краще шкільне лісництво», за участі 20 команд учнівських лісництв області;

ü на рівні лісогосподарських підприємств проведено конкурси на кращий твір та малюнок за темою «Людина та ліс», за участі 600 учнів загальноосвітніх навчальних закладів;

ü виготовлено та розвішано 820 шпаківень, упорядковано 35 мурашників в лісах області.

Варто відзначити проведення наймасштабніших заходів в області:

Ø У Міжнародний день лісів 21 березня відбувся старт весняного посіву лісового насіння в ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», що у м. Брюховичі, де за новітньою технологією запустили виробництво з вирощування лісу.

Ø УПеремишлянському лісництві Міжнародний день лісів відзначили відновленням лісу на площі 1 га за участю представників органів місцевого самоврядування, членів Громадської ради при Львівському ОУЛМГ, представників громадської ініціативи «Друзі лісу», журналістів, студентів Національного лісотехнічного університету та активної молоді Української академії лідерства, в якій навчаються діти з усієї України (ДП «Бібрське лісове господарство»).

Ø У Головецькому лісництві на площі 1 га створено «журналістський ліс», за участю Львівської медіа-профспілки та журналістів Львівщини ( ДП «Славський лісгосп»).

Ø У Бутинському лісництві на площі 0,9 га створено «прокурорський ліс», за участі працівників Львівської прокуратури та працівників військової прокуратури Західного регіону України (ДП «Жовківський лісгосп»).

Ø На території ведмежого притулку «Домажир» здійснено озеленення та благоустрій, нові алеї висаджено представниками Громадської Ради при Львівському ОУЛМГ, учасниками молодіжної ради та лісівниками Рава-Руськрого лісгоспу.

Ø У Летнянському лісництві відбулась посадка лісу за участю деревообробників, а саме: ГО "Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини", фірм-переробників деревини та журналістів(ДП "Дрогобицьке лісове господарство").

Ø Встановлено рекорд України – висаджено найбільшу кількість саджанців дерев (77350) за 8 годин (рекорд встановлено за ініціативи громадської організації «Добро дій» та за підтримки Львівського ОУЛМГ і державних лісогосподарських підприємств).

Ø Встановлено ще один новий рекорд України – «Найбільший Герб України з кипарисовика горіхоплідного» (НПП «Сколівські Бескиди»).

Ø 13 квітня на території державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ відбулась загальнообласна толока за участі працівників всіх структурних підрозділів Львівської ОДА.

Участь у садінні лісу та заходах Акції також взяли представники обласної адміністрації та обласної ради, а також органи місцевого самоврядування, члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ, працівники обласного Центру зайнятості та Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, компанії «Пепсі кола», магазину COLUMBIA Львів в рамках співпраці компаній, які сертифіковані за схемою FSC (Лісової Наглядової Ради) та інші.

Загалом, до заходів Акцій долучилось понад 4 тис. осіб, з них 2,1 тис. – учнівська молодь та понад 600 представників громадськості.

Лісівники Львівщини дякують усім, хто долучився до приємного процесу садіння дерев та до заходів Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019», Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля та закликає берегти природу рідного краю, не смітити в лісі та дотримуватись правил пожежної безпеки у лісах!

Прес-служба Львівського ОУЛМГ