Поблизу Львова будуть карпатські краєвиди
2018-11-09 12:39:56

Державне підприємство «Львівське лісове господарство» веде господарську діяльність у лісах поблизу м. Львів. Враховуючи значне рекреаційне навантаження та особливий статус приміських лісів, починаючи з 2016 року підприємство повністю відмовилось від проведення суцільних рубок лісу. Такий крок лісівників став першим у регіоні, адже ліси підприємства не відносяться до експлуатаційних, в них не проводяться рубки головного користування. Відсутність суцільних рубок стала одним із кроків до ведення лісового господарства за принципами наближеного до природи лісівництва. Саме з таких причин лісгосп проводить рубки формування та оздоровлення лісів вибірковим способом.

Хоча у лісництвах підприємства відсутні лісокультурні площі та суцільні зруби, працівники лісгоспу навесні та восени проводитять ряд робіт з доповнення та введення саджанців цінних порід у лісові насадження держлісфонду підприємства. Осінь 2018 року не стала винятком. Завдяки сприятливій погоді у лісництвах підприємства цієї осені посадили понад 15 тисяч саджанців основних лісоутворюючих порід: дуба, бука, сосни. Всі ці заходи проводять на ділянках вибіркових рубок.

Також лісівники підприємства постійно збагачують біологічне різноманіття лісостанів - в лісові насадження рекреаційного призначення вводять саджанці ялиці, черешні, горіха чорного та сірого, модрини європейської та дугласії зеленої. Наприклад,у лісах Липниківського лісництва на ділянці чистого букового лісу висадили близько 500 саджанців ялиці білої. Це допоможе підвищити екологічну та біологічну стійкість насадженнь. Ялиця біла - це тіневитривала порода і зможе певний період рости під наметом букового деревостану, а в подальшому покращить його структуру, видовий склад та збільшить рекреаційну і естетичну привабливість.

Таким чином лісівники ДП «Львівське лісове господарство»сприяють екологічній складовій лісів зелених зон, формують насадження придатні для активного відпочинку та рекреації, а також створюють багатоярусні складні насадження багатого видового складу. Домішка ялиці у букових лісах поблизу Львова нагадуватиме Карпатські краєвиди і суттєво підвищить естетичну оцінку лісів.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ